وبلاگ

نحوهء نگهداری و چگونگی تمیز کردن کفش کار

لباس کار ایمنی

لباس کار آذین

نحوه ی نگهداری و تمیز کردن کفش کار چگونه است ؟

نظافت و پاکیزگی از مهم ترین وظایف و ویژگی های هر انسانی می باشد.

حتما برای شما این سوال است که چگونه کفش خود را پاک و تمیزه کنید ؟

نکته جالب تر آن که با تمیز نگه داشتن لباس و کفش خود علاوه بر درست کردن منزلت و جایگاه درست در پیشگاه دیگران از طولانی شدن عمر استفاده از آن را بهره ور خواهید شد.

نحوه ی پاک کردن و تمیز کردن کفش کار
مرحله ی آول

(( پاک کردن گل و لای ))

قبل از شروع خیس کردن کفش ابتدا باید با با یک برس مخصوص گل و لای را از کف و اطراف کفش  زدود . در صورتی که برس مخصوص در دسترس نبود می توانید از یک مسواک قدیمی استفاده کرد.

مرحله ی دوم

(( شست و شو ی کفش با شوینده ی ملایم ))

بعد از از بین بردن گل و لای و خاک از کفش ؛ بند های آن را خارج نموده و و مقداری شوینده ملایم و یا مایع شست و شوی نرم لا با آب مخلوط کنید و با دست قسمت هایی که لکه دیده می شود را بشورید . دقت داشته باشید که قسمت هایی که توری هستند را بات دقت بشویید تا آسیبی نبینند.

مرحله ی سوم
(( تمیز کردن کفی کفش ))

نکته قابل توجه در تمیز کردن کفه ی کفش ؛ نبود استرس آسیب رساندن به کفی کفش می باشد. شما می توانید از راه کار های مختلفی استفاده کنید اما پیشنهاد ما استفاده از مسواک قدیمی و مایع ظرفشوئی می باشد تا لبه های عاج دار و زیری به خوبی و راحت تر پاکیزه شوند .

مرحله ی چهارم

(( شست و شو ی کفی ))

همانطور که می دانید بعد از شست و شو و تمیز کردن لایه های خارجی ؛ تمیز کردن لایه ها و قسمت های داخلی از اهمیت بالائی برخوردار اند زیرا اگر به درستی تمیز نگردد سبب بد بوئی پایتان و به خطر افتادن سلامتی پایتان می شود ؛ از این رو همواره برای تمیز کردن قسمت داخلی کفی را در آورده و با همان مواد های شوینده ای که در قسمت قبلی برای شست و شو استفاده کردید استفاده کنید.

مرحله ی پنجم

((  خشک کردن کفش ها    ))

هرگز برای خشک شدن کفش ها مخصوصا کفش های سفید آن ها را مستقیما رو به روی تابش مستقیم نور خورشید قرار ندهید زیرا موجب زرد شدن و چرکیده شدن رنگ کفش می شود . سعی کنید کفشتان را در دمای محیط خشک کنید و تا زمانی که کاملا خشک نشده استفاده نکنید .

معمولا زمان لازم برای خشک شدن کامل کفش هشت ساعت می باشد.

*برای از بین بردن لکه های سخت می توان از یک برس یا کاغذ ضخیم و سنباده ای مانند استفاده کرد*

برای رفع سائیدگی کفش , برس را چندین بار عقب و جلو بکشید.

بهتر است برای کفش های نو و یا کفش ها تازه تمیز گردیده از اسپری مخصوص محافظت از کفش استفاده نمایید.

اگر کفشتان از جنس چرم باشد برای تمیز کردن آن علاوه بر شست و شو با آب و دستمال باید از واکس یا اسپری های مخصوص کفش های چرمی استفاده نمائید .

آیا می توان از ماشین لباس شوئی برای شست و شوی کفش ها استفاده کرد ؟

برخی از کفش ها مانند کفش های اسپورت و یا جین و…. را می توان با ماشین لباس شوئی شست ولیکن قبل از شست و شو از اینکه این قابلیت روی آن درج شده باشد اطمینان حاصل فرمائید اما توصیه ما استفاده از ماشین لباس شوئی نمی باشد زیرا حتی اگر به رویه و داخلی و خارجی کفش آسیبی نرساند اما به مرور زمان به کفشتان آسیب رسانده و از طول عمر آن می کاهد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *